Kas tas Linkedin ir kokia jo nauda?

Prieš kelias dienas mokymuose kalbant apie komunikaciją socialiniuose tinkluose, išgirdau klausimą: „O kas tas Linkedin“? Atsakymas vienas – tai vienas geriausių ekspertinės komunikacijos kanalas“,- pasakoja asmeninio marketingo konsultantas Arūnas Armalis. 

Paprastos žinutės – tūkstančiai peržiūrų

Lietuvoje Linkedin populiarumas auga labai sparčiai. Šiuo metu jau yra daugiau kaip 550 tūkstančių „lietuviškų“ paskyrų. 2017 m. pabaigoje buvo apie 300 tūkst. 

Pasak A. Armalio, šiuo metu dar gana daug žmonių į Linkedin žiūri su tam tikra baime. „Dažnai tenka girdėti abejonę „nežinau, ar aš turėsiu ten ką rašyti“. Tačiau komunikacija Linkedin’e yra tokia pat paprasta, kaip ir kituose tinkluose. Štai pavyzdys – pasidalinau Verslo žinių straipsniu, kuriam Small Planet Airlines akcininkas ir vadovas gana detaliai įvardijo, kodėl jo įmonė žlugo. Mano įrašą jau pamatė daugiau kaip 55 tūkstančiai žmonių, po juo – apie 600 like. Tokią sklaidą pasiekti pavyko be jokios reklamos, nes asmeninių paskyrų įrašų reklama negalima“,- pasakoja A. Armalis. 

Būtina sudominti

Tačiau kiekvienas įrašas turi būti įdomus. Jis turi parodyti, kad jūsų domitės sritimi, kurioje dirbate. Pasak A. Armalio, prie pasidalinto įrašo apie aviakompaniją jis prirašė tik kelis sakinius. „Užteko brūkštelti, kad tokia atvira įmonės akcininko pozicija yra naujovė lietuviško verslo komunikacijoje. Nes iki šiol mes nenorime ir nelabai mokame objektyviai pasakoti apie savo nesėkmes. Taigi, kaip matome – paprasti sakiniai ir įdomus pasidalintas straipsnis užtikrina tikrai didelį susidomėjimą. Ne tik straipsniu, bet ir jumis – mano paskyrą po šio įrašo aplankė keli šimtai žmonių“,- sako komunikacijos konsultantas. 

Norėdami formuoti savo reputaciją, turite tai daryti bent keliais kanalais. Akivaizdu, kad Linkedin Lietuvoje jau tampa ir populiariu, ir gana įtakingu socialiniu tinklu.