Kaip efektyviai plėsti naudingų kontaktų ratą?

Mes kiekvienas turime savo “kontaktų tinklą”, kuris praverčia sprendžiant skirtingus klausimus. Ir mes patys esame ne vieno žmogaus tokiame “tinkle”. Aišku, jeigu turime gebėjimų kažką daryti geriau nei kiti 😉 Retas ginčysis, kad kuo platesnis naudingų pažinčių ratas, tuo greičiau galima sulaukti sėkmės. 

Tokių kontaktų „mezgimui“ daug padeda socialiniai tinklai. Galima greitai rasti arba patikrinti faktus apie būsimo kliento ar partnerio profesionalumą bei galimybes. Kita vertus, taip patikrintas galite būti ir jūs. 

Todėl verta žinoti kelis akcentus, kaip formuoti patikimo žmogaus reputaciją:

1. Atrodykite kiek galima profesionaliau socialiniuose tinkluose, jeigu jūs suinteresuotas savo sėkme. Tinkamos profilių nuotraukos, užpildyti kontaktai, įrašai apie veiklą, paslaugų ar produktų pristatymai. Nelaikykite tuščio Linkedin profilio. Facebook profilio nepaverskite tik pramoginiu. Jūsų realus profesionalumas negali skirtis nuo „virtualaus“. Ir atvirkščiai.

2. Aiškiai, konkrečiai ir trumpai. Jeigu jus kažkas domina kaip galimas klientas ar partneris, prisistatykite kuo profesionaliau ir aiškiau. Gerbkite kitų laiką. Jeigu jūsų prisistatymas atrodys painiai, kažin ar kelsite pasitikėjimą.

3. Nedarykite standartinių ir vienodų pasiūlymų. Jeigu galima individualizuoti pasiūlymus, jie bus tikrai sėkmingesni.

4. Išsiuntę pasiūlymą neskubinkite atsakymų. Žinoti, kada priminti apie save yra labai vertinga savybė 😉

5. Būkite aktyvūs komunikatoriai socialiniuose tinkluose. Parodykite gebėjimą bendrauti, juokauti, replikuoti – tam  tinka komentarai po jus dominančių žmonių įrašais.

6. Esant galimybei padėkite. Aišku, jeigu tai nereikalauja per daug jūsų laiko. Tačiau laiku suteikta pagalba be atlygio gali tapti gerų santykių pradžia.

7. Būkite kantrūs. Tvirti santykiai su klientais ir partneriais per kelias dienas nesulipdomi.