Jeigu norite demonstruoti valdžią
Juodai spalvai priskiriamos valdžios savybės. Kaip, beje, ir raudonai. Tačiau iš žmonių, apsirengusių šiomis spalvomis, tikimasi skirtingų dalykų. Raudona informuoja apie ekspresyvų, dominuojantį, norintį būti matomu ir “pirmoje vietoje” save matantįasmenį. Juoda – priešingai. Ji “kalbės” apie santūrų, susivaldantį, solidų, rafinuotą, įžvalgų, todėl saugų ir patikimą žmogų.
Tenka matyti šias spalvas jungiant tarpusavyje. Akiai tai gražus derinys. Tačiau šias spalvas naudoti kartu dideliais kiekiais yra pavojinga. Pavyzdžiui juodas kostiumas ir raudoni marškiniai ar palaidinė. Siunčiama informacija kalbės apie neprognozuojamą asmenybę, nes nežinia kada santūrumas pereis į dominavimą. Kada susivaldymas į ekspresyvumą ir t. t.
Kuo mažesnis kontrastas, tuo draugiškiau
Tokiame derinyje pirminė juodos informacija apie patikimumą bus pakeista į galimai neadekvataus ir nepatikimo žmogaus portretą. Išvengti neteisingų vertinimų ir išlaikyti valdžios įspūdį padės tinkamo kontrasto kūrimas.
Juodas švarkas, balti marškiniai ir raudonas kaklaraištis – tai didelis kontrastas, pastebimas iš toli ir deklaruojantis, kad asmuo yra nubrėžęs ribas, kurių nevalia peržengti. Tai tinka solidžiam ir aukštam statusui parodyti. Jei nėra poreikio mojuosi valdžios vėliava, tuomet vertėtų raudonos atsisakyti. Taip sumažinsite kontrastą ir neatrodysite dominuojančiai, bet išlaikysite valdžios statusą. Kuo mažesnis kontrastas, tuo draugiškesniu jus kiti matys.
Gali bauginti ir pakenkti
Renkantis juodos ir kitų spalvų derinius reikia įvertinti ir veiklos sritį. Pavyzdžiui, jei jūsų verslas yra privati ikimokyklinio ugdymo įstaiga, vaikų dailės studija ir pan., juodos vertėtų atsisakyti. Arba palikti labai mažose detalėse: avalynė, dirželis, sagos.
Didelis juodos kiekis baugins mažamečius. Pasirinkę šviesius spalvotus derinius suteiksite daugiau psichologinio saugumo. Jei vis tik aplinkybės verčia rengtis tamsiai, rinkitės mėlynos spalvos derinius.
Dar viena sritis – tai grimo ir makiažo meistrai. Šioje srityje didžioji dalis specialistų dėvi juodus drabužius. Toks pasirinkimas motyvuojamas siekiu neužgožti klientų. Tai tikrai tiesa. Tačiau meistrų apranga atsispindi šviesioje klientės odoje kaip tamsūs šešėliai, kuria netolygios odos spalvos efektą, paryškina senatvinius požymius ir kt. Išeitis būtų šviesūs drabužiai.
Ar tikrai lieknina?
Mitas, kad juoda lieknina. Juodas, o ypač matinės medžiagos drabužis negali atspindėti į jį krentančios šviesos, todėl nesimato konstrukcinių ar dekoratyvinių siūlių. Taip figūrą atrodo vienalytėir didesnė / platesnė nei yra iš tiesų. Taip yra tiek moterims, tiek vyrams.
Jeigu juodas drabužis vis tik būtinas, tai moterims galėtų būti skirtingų tekstūrų apdaila, pavyzdžiui, užsago kraštai apsiūti atlasine juoda arba kitos spalvos medžiaga. Tiek moterims, tiek vyrams – pirkti jums tinkamo dydžio kostiumą. Ir pasimokyti pozuoti prieš objektyvą 😉
Kada patikimumas tampa gašlumu
Juoda praras patikimumo ir valdžios simbolius jei drabužiai, jų priedai, avalynė bus senamadiški, netvarkingi ir nekokybiški. Moterims juodas nėrinys situacijos nepagerins. Nėrinys visada asocijuojasi su moteriškumu. Tačiau jo vieta yra arba šventinis, romantinis vakaras, arba miegamasis.
Mados pramonė yra įvedusi šiokias tokias paklaidas. Tačiau visada verta prisiminti, kad skaidrios medžiagos skatina vyrų akis bėgioti jūsų kūnų. Ar tikrai jums to reikia? Su tradicijas puoselėjančiu verslu ir patikima valdžia tai nieko bendro neturi.
Taip pat yra ir su lygaus paviršiaus ar lakinės odos aptemptais drabužiais, latekso detalėmis. Tai skatina koketavimą, familiarų elgesį ir seksualines fantazijas. Jei dirbate netradiciniame versle, tai nedidelė nėrinio juostelė, lakinis dirželis ar bateliai jūsų stilių darys madingu.
Tinka ne kiekvieno veidui
Lietuvoje nedaug žmonių, kuriems juoda tiktų prie odos spalvos. Nors ir vadinama universaliu pasirinkimu, tačiau išblukina veidus, padaro juos liguistais, pavargusiais ir dar pasendina. Jei būtina dėvėti juodus drabužius, tai stenkitės, kad kuo arčiau veido atsirastų jums tinkanti spalva, pavyzdžiui, šviesūs marškiniai vyrams, šviesi palaidinė moterims.
Jei nėra privaloma nuolatos dėvėti kostiumą, tuomet dar paprasčiau – juodi rūbai tegul atsiranda nuo juosmens į apačią. Jei vis tik privalote visuomet dėvėti švarką, švarkelį, suknelę, tuomet vyrams visada padeda šviesūs marškiniai, o moterims – ryškesnis makiažas.