Kada reikia griežtų formų aprangos? 

Griežtos formos – valia ir autoritetas

Griežtos formos ir siluetai atrodo autoritetingiau. Tai jau – aksioma. Tokios formos – tai dalykinė aprangos elementai. Todėl jei žinote, kad laukia sunkus pokalbis, reikės demonstruoti valdžią, priimti svarbius sprendimus ir norite, kad jūs nebūtumėte ignoruojamas – rinkitės aprangą griežto silueto iš standžių medžiagų. 

Tai naudinga ir net jei aplinka, kurioje dalyvausite, nėra dalykinė. Tik šiuo atveju nebūtinas klasikinis kostiumas. Bet griežtų formų silueto neatsisakykite. Drabužiai iš minkštų medžiagų tokių kaip trikotažas, jus sušvelnins. Padarys buitiškais, todėl atrodysite sukalbamesni, linkę į derybas. Neliks įspūdžio, kad jūs turite galios priimti svarbius sprendimus. Paliksite vietos jus užgožti. 

Spalvos įtaka formai 

Taip pat svarbu žinoti, kad didesnį „svorį“ turi apranga parinkta iš vienspalvių medžiagų. Jei kostiumas monochrominis – tai dar geriau. Jei nedaugiažodžiaujate spalva, peršasi prielaida, kad nesate linkę daugiažodžiauti kalboje bei veiksmuose. 

Tačiau jei ta spalva bus rožinė, nesitikėkite, kad būsite pasiekę maksimalų autoritetingo žmogaus įspūdį. Taip viena netinkamai parinkta stiliaus detalė gali sugriauti visus planus. 

Aplinkos pažinimas – svarbiausia

Dalykinė apranga ne visur yra autoriteto simbolis. Skirtingos referentinės grupės turi savo autoriteto ir įtakos simbolius. Pavyzdžiui baikerių klubo nariams solidu ir įtakinga yra odinė apranga, metalizuotos detalės, sutartinių spalvų emblemos užsiūtos ant tam tikrų aprangos vietų. Todėl solidų kostiumą vilkintis vyras ar moteris atrodys kaip asmuo iš priešingos stovyklos. 

Tvarios ar lėtos mados atstovams griežtas siluetas pats savaime dar nereiškia galios daryti įtaką aplinkiniams turėjimą. Šių mados krypčių atstovams labai svarbu etiškas mados produktų kūrimas visuose proceso etapuose.