Kiekviena spalva turi dvi vertinimo puses – teigiamą ir neigiamą. Todėl spalva gali padėti, bet gali ir pakenkti. Tai priklauso nuo spalvos naudojimo kiekio, vietos ir derinių. Šiandien – įvaizdžio dizainerės Violetos Dobrovolskienės patarimai, kaip „suvaldyti“ raudoną spalvą.
Transliuoja lyderio savybes
Saikingas kiekis raudonų detalių jūsų įvaizdyje potencialiam darbdaviui gali sufleruoti, kad esate iniciatyvus, veržlus, nebijantis atsakomybės ir gebantis kovoti už pasirinktą poziciją. Galima spręsti, jog jūs galite būti ledlaužiu sudėtingose situacijose, įkvėpti kolegas siekti bendrų tikslų. Tokiomis detalėmis moterims gali būti raudonas dirželis, sujuostas ant klasikinio tiesaus kirpimo sijono, drabužių sagų apvadai, rankinės arba batelių raudonos detalės, šalikėlis ir kt.
Nors raudona spalva pelnytai siejama su moteriškumu, tačiau XXI a. mada pakoregavo ir vyrišką garderobą. Vyriškoje aprangoje raudonos detalės taip pat jau priimtinos. Tai gali būti laikrodis raudona apyranke, grynos raudonos ar prislopinto atspalvio kaklaraištis ir kt.
Tačiau jei raudona bus derinama su netinkama spalva, medžiagų marginimu ar forma – reakcija į jus gali būti priešinga. Raudona spalva derinyje su juoda asocijuojasi su agresija. Ir nesvarbu ar tai juodas klasikinis moteriškas kostiumėlis, suknelė ar vyriškas kostiumas. Analogišką potekstę turi ir plėšrių gyvūnų kailių raštais margintos medžiagos derinyje su raudonomis detalėmis.
Neigiamas efektas – deriniuose
Nereikėtų pamiršti, kad spalva yra netik drabužiai ar jų priedai, aksesuarai. Žmogus taip pat yra prigimtinių bei įgytų spalvų derinys. Juodi plaukai ir raudonos lūpos vėl kalba apie pavojingą moterį. Rausva vyro veido oda ir raudonas kaklaraištis veidą padarys tiesiog degančiu. O tai gali kalbėti apie piktnaudžiavimą alkoholiu arba savitvardos stoką. Nebūtinai tai bus tiesa, tačiau pirmas įspūdis gali būti būtent toks. Tuomet raudona spalva vers daryti išvadas, kad esate valdingas, nekantrus, stokojantis empatijos, užgožiantis kitus, garbėtroška, priklausomas nuo išorinių motyvacijos būdų.
Tokioje situacijoje išeitimi galėtų būti raudonas detales „patraukti“ toliau nuo veido, o kaklaraiščiui parinkti raudonai rudą atspalvį. Koks sprendimas slopins probleminių vietų aktyvumą, kalbės apie vidinį užtikrintumą ir padės išlaikyti autoritetą.
Teigiamai koreguoja figūrą
Raudona spalva geriau koreguoja moters figūrą (jei to reikia) nei juoda, kaip teigia plačiai paplitusi nuomonė. Taip yra todėl, kad juodame drabužyje sunku įžiūrėti kirpimo sprendimus. O stovint netinkamu rakursu figūra suvokiama tik kaip viena dėmė. To nepasakysi apie raudoną drabužį.
Tačiau daug raudonos tinka tik romantiškam pasimatymui, šventėms arba teminiam vakarui „Viskas tik raudona“. Daug raudonos spalvos aplinkinius informuos, kad jūs norite dominuoti visur ir visada. Tokia informacija tarp kolegų gali paskatinti konkurencijos pojūtį. Šalia darbinio aktyvumo ši spalva dar kalba apie seksualinį aktyvumą, aistrą, jausmingumą. Todėl darbo pokalbiui daug raudonos neapdairu rinktis, nes gali kilti pagrįsta abejonė, kad ne ten pataikėte.
Akcentai traukia žvilgsnius
Moterims vadovėms, dirbančioms vyriškame kolektyve, reiktų nepamiršti kokias pareigas užima ir kokius darbinius tikslus turi. Tai nereiškia, kad reiktų atsisakyti raudonų valdžios simbolių. Tačiau reikia pasirinkti tinkamą jiems vietą, nes raudoni batelių dirželiai vers akis bėgioti kojomis, o raudonas pakabukas krentantis ant dekoltė rodys tikslų dėmesio centrą. Bet raudona rankinė, akinių rėmelis, diržas ar dokumentų segtuvas bus tinkamas pasirinkimas.
Raudona padeda kai norite būti pastebėtais, išgirstais, kai ketinate išore aplinkinius informuoti apie savo statusą. Raudonos pranešėjų (moterų) lūpos žiūrovams tarsi padiktuoja kur turi būti jų dėmesys. Taip pat kalba, kad pranešėja tiki savų žodžių galia ir geba įtikinti tuo klausytojus.
Ar esate pasiruošęs raudonai?
Ši palva ne tik teikia daug informacijos apie jos nešėją. Ji daug energijos pareikalauja ir iš žmogaus. Taip yra tais atvejais, kai jis nėra šios spalvos tipo asmenybė ir jos teikiamomis žinutėmis naudojasi kaip kauke ar skydu. Tai yra – siekia aplinkinius įtikinti, kad tai „tikrasis (-oji) aš“.
Jei tokia našta yra sunki, bet reikalinga, patartina atsisakyti grynos raudonos ir rinktis prislopintus jos atspalvius smulkiose stilių kuriančiose aprangos detalėse. Priešingu atveju psichologinis diskomfortas bus pastebimas ir įvaizdis taps neįtikinamu. Tai aktualu ir jaunuoliams, kurie ketina kartu su raudona spalva „apsirengti“ tarsi rūbu visas jos teikiamas privilegijas.
Kai kurios šios spalvos charakteristikos yra įtikinamos tik su tam tikru amžiumi, pavyzdžiui valdžia, atsakomybė, gebėjimas būti ledlaužiu. Tai nereiškia, kad jaunuolis neturi savyje šių deklaruojamų charakterio savybių potencialo. Jos gali tikrai būti, bet dar rožinės spalvos pavidalu. Todėl saikingas kiekis stiliaus detalių renkantis prislopintus raudonus atspalvius būtų tinkamas pasirinkimas.