Kaip įveikti baimę ir jaudulį prieš svarbų susitikimą?

Kaip įveikti baimę ir jaudulį prieš svarbų susitikimą?

Baimė yra natūrali žmogaus emocija, kylanti esant realiam ar įsivaizduojamam pavojui mūsų gerovei. Jeigu baimė yra labai didelė, ji trukdys. Psichologės Daivos Antanavičiutės teigimu, baimę tikrai galima įveikti. “Tai daryti reikia konstruktyviais būdais. Beje, tuo užsiimti verta anksčiau, nei likus pusvalandžiui iki susitikimo”,- sako Daiva.

 

 

 

Psichologė pataria, kaip susitvarkyti su baime ir jauduliu prieš svarbų susitikimą:

  1. Svarbiausiai – atpažinti baimės jausmą jį pripažinti. Tik suvokęs ką jaučiate ir pripažindamas savo jausmą galite nuspręsti, kaip su tuo jausmu pasielgti: pasiduoti jam ar jį įveikti. Negalima įveikti baimės, nepripažinus ją turint. Reikia kiek įmanoma tiksliau įvardinti, ko konkrečiai bijoma. Nuo to priklausys tolesni veiksmai.
  2. Žinojimas: ko norite, ką galite, į kokią situaciją einate (vieta, žmonės, lūkesčiai ir kt.). Kai yra tiksli informacija, tuomet lengviau įvertinti situaciją ir geriau pasiruošti susitikimui. Remdamasis faktinėmis žiniomis ir apgalvojęs išeities variantus galite gerokai sumažinti savo baimes.
  3. Nuostatos. Svarbu remtis stipriosiomis savo, susitikimo dalyvių ir pačios situacijos pusėmis. Pasistenkite į save ir susitikimo dalyvius žiūrėti kaip į lygiaverčius asmenis. Jeigu žinote savo stipriąsias puses, esate pripažinęs ir mokate valdyti savo silpnąsias, o susitikimo dalyvių atžvilgiu esate nusiteikęs pozityviai, jums tikrai bus lengviau suvaldyti baimes negąsdinant savęs blogiausiais scenarijais.
  4. Svarbus fizinis pasiruošimas. Ne ruošimasis “iki išnaktų”, o išsimiegojimas. Ryte – lengva mankšta arba bent kontrastingas dušas, lengvas maistas. Svarbu ir patogi apranga. Pasirinkite, kas jums patinka labiausiai 😉 Tai didina pasitikėjimą savimi ir sumažina baimę. Tačiau svarbu nepersistengti – turime užsitikrinti gerą savijautą. Todėl sunkias treniruotes ar kulinarinius eksperimentus vertėtų atidėti.

Jeigu iki susitikimo liko pusvalandis, o su baime prieš tai nebuvo dirbama, tuomet praverstų:

  • Pokalbis prieš susitikimą su artimu ir palaikančiu žmogumi. Tikrai reikėtų vengti niūraus pesimisto draugijos.
  • Labai lengvi fiziniai judesiai (rankų ir pečių juostos atpalaidavimui), dėmesio sutelkimas į savo kvėpavimą ir kvėpavimo lėtinimas.
  • Humoro jausmas. Jokiais būdais juokauti nereikėtų svarbaus susitikimo metu. Tačiau sau mintyse ar pokalbyje su artimuoju/draugu tikrai galima įtampą sumažinti šmaikščia mintimi ar anekdotu iki susitikimo.